Dzień dobry! 

W końcu! Nawet sobie sprawy nie zdajesz, jak bardzo się cieszę, że wreszcie mogę pokazać Ci efekt naszego pomysłu na dekorację w dziecięcym pokoiku. Ten projekt DIY zrealizowaliśmy, gdy byłam jeszcze w ciąży, czyli rok temu! Zrobiłam wtedy kilka zdjęć i teraz możesz je zobaczyć razem z moim “mini poradnikiem” na własny dekor na suficie. U nas są to chmurki, ale kształt możesz zrobić dowolny! 

Zaczynam od planu! Pierwsze był pomysł na niebanalną dekorację, ale nieangażującą zbyt dużych kosztów. W wyniku naszej domowej burzy mózgów postanowiliśmy wykonać chmurki, które zawisły nad łóżeczkiem naszej Córeczki. 

KROK 1

PRZYGOTOWANIA

Pracę zaczynam od przygotowań. Znalazłam w internecie szablon chmurki, który wydrukowałam w różnych rozmiarach.  

Przygotowałam także potrzebne materiały, takie jak:

  • materiał, który został naszymi chmurkami to wypełniacz do paczek w formie bardzo lekkiej piankowej maty, z której łatwo można wycinać różne kształty
  • rzepy do wieszania obrazów
  • farby – mogą być dowolne, ale nie o zbyt wodnej konsystencji; my zaryzykowaliśmy używając farb do ścian Dulux’a (w tych samych kolorach co ściany w pokoju).

KROK 2

SZABLON

Wydrukowany szablon, wycinam. Odrysowuję na macie. Ponownie wycinam. 

Szablon i odrysowane już chmurki

KROK 3

MALUJEMY

To chyba najbardziej czasochłonny etap ze względu na czas schnięcia farby i potrzebę nałożenia aż 3 warstw. U nas zajął około 3 dni, ponieważ chcieliśmy mieć pewność, że  farba jest dobrze sucha.

Malując, nie zapominamy o bokach dekoru. Będą one widoczne, więc warto je takżke pokryć warstwą farby.

KROK 4

PRZYKLEJAMY

Ostatni etap prac! Gdy nasze dekory są już gotowe, przygotowujemy rzepy – ja przekroiłam każdą na 3 mniejsze z racji wielkości naszych chmurek. Następnie przyklejamy. I na sufit!

Koszt wykonania tej dekoracji jest naprawdę mega niski! Tak naprawdę, naszym jedynym były rzepy do obrazów. Farby i piankową matę mieliśmy w domu. Oczywiście musimy tutaj dodać trochę naszego czasu i cierpliwości. 

 

Jak Ci się podoba efekt końcowy? 

 

AGA

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu! 

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
  • Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.
  • Dołącz do mnie na instagramie facebooku  zyskasz porcję motywacji i pozytywnej energii!