Chrzest Dziecka to dla nas poważna sprawa. Po najważniejszym co ma nastąpić w Kościele, przychodzi czas na drugą część, jaką jest przyjęcie. To czy takowe organizować leży w gestii i opinii rodziców dziecka. Jednak myślę, że niezależnie od sytuacji warto rozpatrzyć taką możliwość, choćby zaproszenie rodziców chrzestnych na kawę czy herbatę. Wydaje mi się, że wymaga tego dobre wychowanie i w ramach podziękowania za pomoc, jaką podjęli się nam udzielić, w wychowaniu naszej Pociechy. 

W dzisiejszym wpisie chcę podrzucić Wam kilka prostych pomysłów na efektowne przyjęcie i sprawne zorganizowanie Przyjęcia!

PLAN

Zaczynamy od dobrego planu! W tym etapie podejmuję kilka kluczowych decyzji. Odpowiadamy sobie na pytania: 

Kiedy? I gdzie?

Miejsce przyjęcia ma jednocześnie wpływ na jego całą oprawę, w tym przede wszystkim na to, czym naszych gości poczęstujemy. Decydując się na jego organizację w domu, jedzenie przygotujemy sami lub zamówimy catering. Wybierając natomiast opcję w restauracji, nie musimy się martwić tym tematem, jedynie zostaje nam wybór odpowiadającego nam menu. 

Koszty w tej kwestii zależą w dużej mierze od naszych upodobań kulinarnych. Wybierając opcję przyjęcia w domu, gdy sami przygotowujemy posiłek, mamy duży wpływ na to ile wydamy. Wbrew pozorom koszt produktów spożywczych i przyrządzenia z nich potraw, może być równy temu, jaki poniesiemy w opcji z restauracją. Może także być zupełnie odwrotnie – znacznie taniej. Zależy to od nas oraz liczby osób na przyjęciu. 

W naszej sytuacji, gdy Uroczystość organizowaliśmy w Polsce w trakcie Świąt Wielkanocnych, główną rolę grał CZAS. Mieliśmy go na tyle niewiele, że prościej było nam zamówić wszystko w restauracji. Tym bardziej, że nasze Przyjęcie było skromne a gości, łącznie z nami, to 14 osób. 

Zdecydowaliśmy się na Restaurację “Kasper Suski” zlokalizowaną w Suchej Beskidzkiej w urokliwym Zamku, zwanym “Małym Wawelem”. Również to tu organizowaliśmy kilka lat wstecz, nasze przyjęcie weselne. Dlatego mamy olbrzymi sentyment do tego miejsca i lubimy tu wracać. 

ZAPROSZENIA

Nie byłabym sobą, gdybym nie przygotowała i nie rozesłała zaproszeń! 

Zrobiłam to na kilka tygodni przed spodziewaną okazją. Poniżej efekty mojej pracy.

TORT

Na każdym przyjęciu nie może zabraknąć słodkiej atrakcji. Tym bardziej, że tutaj świętowaliśmy nie tylko Chrzest Święty Melanii, ale również Poniedziałek Wielkanocny! 

Wybraliśmy klasyczny tort o smaku cappuccino z delikatną dekoracją. 

 

DEKORACJE

Tak jak w zaproszeniach, słodki, niewinny Aniołek, został i tutaj naszym motywem przewodnim. Wykorzystałam go między innymi na kartonowych serwetnikach.  

Co myślisz o organizacji takiego przyjęcia? Jesteś typem “Zosi samosi” i wolisz zrobić wszystko sama czy uważasz, że czasem lepiej odpuścić i zlecić zorganizowanie imprezy obsłudze jakiegoś lokalu?

AGA

 

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu! 

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
  • Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.
  • Dołącz do mnie na instagramie i facebooku – zyskasz porcję motywacji i pozytywnej energii!