Prawie dwa lata temu, dowiedziałam się o istnieniu rodziny aplikacji OVIA. Poznałam jedną z nich, która na tamten czas, wydawała się najbardziej mi potrzebna. Mowa o Ovia Pregnancy Tracker. Jest ona dostępna zarówno na iOS i Androida. Poniżej zostawiłam linki do aplikacji.

Jak działa?

Logując się do aplikacji, podajesz swój adres e-mail. Od tego momentu, codziennie dostajesz wiadomość z informacjami o aktualnym etapie Twojej ciąży. Wszystkie komunikaty są tutaj idealnie dopasowane do każdego tygodnia. Dla mnie przez okres ciąży były źródłem wiedzy numer 2. Zaraz po moim Lekarzu.

Co mnie urzekło?

Aplikacja posiada możliwość śledzenia etapu rozwoju Dziecka. Wizualizuje to w delikatny sposób za pomocą rosnącej rączki i stópki. Na ekranie możesz obserwować jakiej wielkości prawdopodobnie będzie rączka i nóżka Twojego Dziecka w dniu porodu oraz jak duża jest obecnie.

Zdjęcie pochodzi z aplikacji Ovia Pregnancy Tracker.

Przydatne informacje.

Najważniejszym celem aplikacji jest edukowanie i obserwacja swojego ciała podczas tego szczególnego czasu. W ramach codziennej dawki informacji dowiadujemy się wielu, na pozór nieoczywistych rzeczy. W moim przypadku posiadała także funkcję “uspokajającą”. Będąc pierwszy raz w życiu w ciąży, wiele rzeczy się nie wie i nie rozumie. O innych z kolei nie ma się pojęcia. Pytań jest wiele, a odpowiedzi, które znajdziesz w internecie, nie zawsze są spójne z rzeczywistością.

Aplikacja jest w języku angielskim. Rozumie to, że dla niektórych osób może to stanowić problem. Sama wiele razy sprawdzałam jakieś bardziej medyczne słowa w słowniku angielsko – polskim. Tutaj podam mój tip: kopiuj cały tekst z aplikacji i wklej w Google Translator. Przymknij oko na nieudane google’owskie tłumaczenia. Tym sposobem nie znając dobrze języka, szybko zrozumiesz tekst, a przy okazji nauczysz się nowych słów.

Aplikacja jest darmowa.

Rodzina Aplikacji Ovia.

Gdy Twój Dzidziuś przyjdzie już na świat, możesz przejść do kolejnej aplikacji z serii Ovia – Ovia Parenting. Działa na tej samej zasadzie jak poprzednia. Jest również przydatna i zawiera wiele cennych rad.

Trzecią apką z rodziny jest Ovia fertility. To od niej powinnam zacząć całe wywody, ale to na nią natrafiłam na samym końcu. Za jej pomocą możesz śledzić swój cykl.

Zdjęcie pochodzi z aplikacji Ovia Parenting.
Zdjęcie pochodzi z aplikacji Ovia fertility.

Te trzy aplikacje na telefon, a zwłaszcza pierwsza z nich, wzbudziły we mnie mikrozachwyt! Dlatego je polecam.

AGA

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu! 

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
  • Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.
  • Dołącz do mnie na instagramie i facebooku – zyskasz porcję motywacji i pozytywnej energii!

*artykuł nie jest sponsorowany. Wyrażam w nim własną opinię.