Dzień dobry w piątek!

Już prawie dobiega końca pierwszy tydzień #blogmas2018! 

Dziś wieczorem o 20:30 w naszej Grupie na Facebooku odbędzie się LIVE Patrycji – Patatatka, o którym pisałam więcej wczoraj. Czekam z niecierpliwością, a Ty?

Zimowa rutyna

B - 17 Winter Routine

Rutyna jest ważną częścią naszego życia. Widzę to zwłaszcza od chwili, gdy zostałam Mamą. Mamy swoje rytuały, sekwencje wydarzeń, które pomagają mi być dobrze zorganizowaną, a mojemu Dziecku dają sygnał, że np. jemy kolacje lub że to ten czas na zwolnienie po całej zabawie, za chwile będzie kąpiel, tulasie i sen. Później czas dla Mamy. W taki sposób organizujemy nasze wieczory.

Owszem, aktualnie różnią się one od tych letnich. W zimowym czasie jesteśmy z założenia bardziej leniwi. Najchętniej całe wieczory spędzałabym na kanapie, pod kocem, w cieplej piżamie, z ulubioną gorąca herbatą i książką, a w tle delikatna muzyka… w rzeczowości nie mam na to czasu! Jednak staram się mieć minimum 2 takie pełne wieczory w ciągu każdego tygodnia. W pozostałe dni mam na to tyle czasu, ile zajmuje wypicie herbaty, czyli ok. 15 -20 minut. Ładuje to moje baterie, tym bardziej że działam na pełnych obrotach niemal przez cały czas.

rutyna
Moja zimowa rutyna.

To nie tylko wieczory spędzane pod kocem, ale dbanie o siebie i pielęgnacja. To również ważna kwestia w mojej codzienności. O każdej porze roku jest nieco inna. Zimą moja skóra wymaga większego nawilżenia. Dlatego staram się używać kosmetyków, które jej nie wysuszają. Kilka miesięcy temu mocno skupiłam się na szczotkowaniu na sucho skóry. Używam szczotki kupionej dawno temu w TK MAXX. Czy daje to jakieś widoczne efekty? Tak! Ale wymaga czasu, systematyczności i zaangażowania. Kilka minut 2 razy dziennie, potrafi zdziałać cuda!

Urozmaicona dieta to zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego pamiętam także o codziennej porcji warzyw i owoców. Czasem bywa to trudne, ponieważ wiele z nich jest sezonowych i teraz wybór maleje. Nie zrażam się i korzystam z tego, co mam.

Ciekawa jestem Twojej zimowej rutyny? Masz taką?

Melusiowy Kalendarz Adwentowy

Codzienne, wspólnie z małą Melą, na Insta Stories, otwieramy paczuszki z kolejnymi numerkami! 

Jeśli jesteś ciekawa, co zawiera nasz Kalendarz Adwentowy – wskakuj na Instagram zamarzona.pl

Melusiowy Kalendarz Adwentowy 2018

Photo Challenge

Moje fotografie możesz również zobaczyć i skomentować na moim Instagramie. Sprawdź i polubmy się wspólnie i tam 😉

vintage heart

Christmas Vintage

To temat zdjęcia dzisiejszego dnia! Uwielbiam tę ozdobę i co roku zajmuje honorowe miejsce na drzwiach wejściowych.

Życzę Ci miłego grudniowego piątku i do zobaczenia na Instagramie i w Grupie Blogmas2018!

Linki

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało:

  • 00dni
  • 00godzin
  • 00minut
  • 00sekund

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu! 

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
  • Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.
  • Dołącz do mnie na instagramie i facebooku – zyskasz porcję motywacji i pozytywnej energii!