Cześć w piątek!

Dzisiaj postanowiłam podzielić się z Tobą kulisami powatawania Blogmas 2018 na zamarzona.pl! Jest to jedno z wyzwań tegorocznego wyzwania. Zapraszam do czytania 😉

Kulisy wyzwania Blogmas 2018

B - 22 Blogmas_ Behind the scenes of your blog- organization and photos
Jak powstawał Blogmas 2018 na blogu zamarzona.pl?

Dzisiaj uchylę rąbka tajemnicy i pokażę Ci, jak to było w grudniu (a nawet już w listopadzie!), czyli za kulisami powstawania Blogmas 2018!

Przygotowania do wyzwania rozpoczęłam już w listopadzie. Przygotowałam konkretny harmonogram (listę) tematów, które chciałam podjąć w tegorocznej edycji. Równocześnie z nią, powstawały notatki, czyli ogólny zarys każdego artykułu, pomysły na zdjęcia.

Gdy to wszystko było już gotowe, przeszłam do realizacji.

Przygotowałam ogólne zarysy wpisów, ale nie kończyłam ich na tym etapie. Zależało mi, aby być na bieżąco. Tak, np. każdy wstęp i zakończenie artykułów, powstawał w dniu publikacji (ewentualnie przeddzień).

Starałam się, żeby treści pokrywały się z tym, co aktualnie u mnie się działo. Dlatego, np. miała miejsce zmiana planów odnośnie spaceru (przez katar i ząbki, jak się później okazało), moje poszukiwania wieńca bożonarodzeniowego zakończyły się fiaskiem (nie znalazłam nic ciekawego, nic co chciałam i miałam w planie – czy jestem za wybredna? 😉 ).

24 Wpisy blogowe

Zależało mi na 24 publikacjach w ciągu 24 dni. Na tym właśnie polega to wyzwanie! Jego głównym zadaniem jest wypracowanie w sobie REGULARNOŚCI! Jest ona bardzo ważna w blogowaniu. Dużo mówiłam o niej podczas Live’a w facebookowej Grupie wyzwania (link do wideo).

Drugie ważne zadanie to postawienie sobie konkretnych celi i dążenie do nich! Nie ukrywajmy, że przygotowanie takiej ilości wpisów blogowych jest czasochłonne i o ile w początkowych dniach jest miłe, fajne i przyjemne, tak później staje się męczące! Można zacząć odczuwać to, jako niemiły obowiązek. A nie o to chodzi! Dlatego PLAN DZIAŁANIA jest bardzo ważny. Choć może jednak nie tyle sam plan, jak systematyczna praca (najlepiej w blokach czasowych lub zadaniowych). To pomoże ogarnąć cały projekt i trzymać się w wyznaczonych ramach.

Czy się udało?

Myślę, że Blogmas 2018 na zamarzona.pl mogę zaliczyć do udanych projektów 2018 roku!

Na blogu pojawiły się (pozostałe będą publikowane na dniach) 24 artykuły. Wszystkie możesz zobaczyć TUTAJ.

Grupa na Facebooku. Tutaj także wiele się działo! Cieszę się, że dwie niesamowite Dziewczyny zgodziły się na udział w tym projekcie! Wniosło to w tegoroczną edycję dużo wartości i mam nadzieję, że było pomocne dla Uczestników. Obie zgodziły się także na wywiad! Tak powstała mini seria „Blogmasowe Wywiady”. Możesz je przeczytać TUTAJ (Patrycja) i TUTAJ (Weronika).

Kartki. W trakcie trwania Blogmas 2018, premierę miała także kolekcja Kartek 2018. Poniżej możesz zobaczyć kilka ujęć z backstage’u powstawania zdjęć do katalogu i artykułu na bloga.

Melusiowy Kalendarz Adwentowy

Codzienne, wspólnie z małą Melą, na Insta Stories, otwieramy paczuszki z kolejnymi numerkami! 

Jeśli jesteś ciekawa, co zawiera nasz Kalendarz Adwentowy – wskakuj na Instagram zamarzona.pl

Melusiowy Kalendarz Adwentowy 2018

Jeśli również bierzesz udział w Blogmas, pokaż mi kulisy Twojej blogowej pracy! Jestem ciekawa, jak wyglądały Twoje prace?

Linki

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało:

  • 00dni
  • 00godzin
  • 00minut
  • 00sekund

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu! 

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
  • Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.
  • Dołącz do mnie na instagramie i facebooku – zyskasz porcję motywacji i pozytywnej energii!