Dzień dobry w piątek!

Zbliża się kolejny weekend grudnia. Dla mnie to ostatni moment na zakupy prezentowe. Dlatego dzisiaj będzie krótko i właśnie w tym temacie. Moje przemyślenia znajdziesz w tekście poniżej. Miłego czytania 😉 

Jakość czy ilość?

Na co zwracać uwagę przy wyborze prezentów?

Prezent – pink
Wszyscy biegamy od sklepu do sklepu. Szukamy prezentów dla bliskich. Godziny spędzamy na poszukiwaniu pomysłów, inspiracji, weryfikowaniu, co dana Osoba życzyłaby sobie znaleźć pod tegoroczną choinką. 
 
W szale zakupów, zwolniłam. Zaczęłam się zastanawiać po, co Jemu, Jej i Im, n–ta rzecz w tym worku? Czy nie lepiej kupić mniej, może i nawet taniej albo drożej, ale rzeczywiście coś co sprawi obdarowanemu radość na co dzień?

Myśl o jakości, a nie ilości. Zamiast odczuwać presję, aby stworzyć spektakularne prezenty, które przyniosą korzyść teraz, pomyśl o mniejszych prezentach, które przyniosą komuś przyjemność na co dzień.

Pomyśl o jakości, a nie ilości. Żyjemy w świecie niekończących się opcji i dostępności rozmaitych produktów. Kiedyś ludzie kupowali jeden zegarek, a teraz kupują zegarek pasujący do stroju. Oznacza to, że im większy wybór, tym trudniej kupić.
 
Rzeczy są również zdewaluowane. Oznacza to, że ​​w granicach rozsądku każdy może kupić coś dla siebie. Niestety pokrywa się to również ze wzrostem wykorzystania kart kredytowych! Skoro je mamy, czemu nie kupić czegoś WOW? Moim zdaniem to już przesada.
 
Teraz rzeczy są względnie tanie i można kupić np. artykuły elektroniczne w supermarkecie za 100 zł lub nawet mniej! Tak więc te tańsze przedmioty, gadżety, nie są już wielkimi prezentami, którymi kiedyś były. Są tańsze, bardziej dostępne, przez co spowszedniały.
 
Kolejny problem to fakt, że niemal każdy już wiele posiada. Jak więc, jak wybrać ten odpowiedni prezent? Czym się kierować?

W dawaniu prezentów chodzi o sam gest!

Myślę, że zamiast odczuwać presję, by stworzyć spektakularny prezent, pomyśl o mniejszych rzeczach, które przyniosą komuś przyjemność na co dzień. Na przykład, jeśli wiesz, że ktoś lubi dżem, kawę lub nawet masło orzechowe, kup droższe lub w bardziej luksusowej wersji niż zwykle. Gwarantuję, że będzie uśmiech na twarzy i poniekąd zaskoczenie. Proste jest często lepsze, niż coś zwalającego z nóg. A bliskie Osoby będą Ci wdzięczne za każdą rzecz.
Jakie prezenty Ty robisz swoim bliskim w tym roku? Czy zgadzasz się ze mną, że przygotowywanie podarków na Święta Bożego Narodzenia, zaczyna być wielkim wyścigiem i co gorsze, sięga ogromnych sum pieniędzy?

Melusiowy Kalendarz Adwentowy

Codzienne, wspólnie z małą Melą, na Insta Stories, otwieramy paczuszki z kolejnymi numerkami! 

Jeśli jesteś ciekawa, co zawiera nasz Kalendarz Adwentowy – wskakuj na Instagram zamarzona.pl

Melusiowy Kalendarz Adwentowy 2018

Inspiracje

Niemal codziennie przeglądamy internet w poszukiwaniu czegoś inspirującego. Jeśli masz coś, co wzbudza u Ciebie efekt “WOW” - podziel się tym ze mną! Zostaw komentarz. 

Po więcej inspiracji zajrzyj na mój Pinterest – w grudniu codziennie dodaję nowe perełki!

Live Weronika moyemu.com

To moja dzisiejsza Inspiracja! Będę chłonąć wiedzę od Specki, jaką jest Weronika z Moyemu.com

Będziesz z nami? Czekamy już o 20:30!

Do zobaczenia w Grupie na Facebooku i przeczytania w komentarzach już wieczorem 😉

Linki

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało:

  • 00dni
  • 00godzin
  • 00minut
  • 00sekund

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu! 

  • Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
  • Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.
  • Dołącz do mnie na instagramie i facebooku – zyskasz porcję motywacji i pozytywnej energii!